Ślady, poszlaki, dowody -
postać detektywa w literaturze dla dzieci i młodzieży.

Popularność powieści detektywistycznych i kryminalnych nie słabnie od lat! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – wszyscy uwielbiamy zagadki! Wartka, trzymająca w napięciu akcja dostarcza dużo emocji. Fabuła pełna niespodziewanych zwrotów
i intryg jest jak zastrzyk adrenaliny. Równie ważna jest też przyjemność intelektualna jaką odczuwa czytelnik w momencie,
w którym udaje się mu poukładać pozornie niepasujące do siebie fakty i rozwiązać zagadkę. Jest jeszcze satysfakcja psychiczna
i moralna, którą odczuwamy w chwili zakończenia lektury, że na świecie jest jakiś porządek – zbrodniarz wszak zostaje zdemaskowany i ukarany. Właśnie te atuty powieści detektywistycznej dostarczają czytelnikowi fantastycznej rozrywki.
Tysiące książek z zakresu literatury kryminalnej stanowi prawdziwą ucztę czytelniczą.

Literatura dla dzieci i młodzieży posiada własnych, niezwykłych i kompetentnych detektywów, którzy z łatwością rozwiązują trudne i zawiłe zagadki.

W podróż pełną zaskakujących postaci detektywów, kryminalnych intryg i zawiłych zagadek zaprasza Dział Dziecięcy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.