PAPIEROWE WEHIKUŁY CZASU
czyli współczesne książki historyczne dla dzieci i młodzieży

PAPIEROWE WEHIKUŁY CZASU czekają na każdego czytelnika na styku historii i literatury. Są to powieści historyczne i publikacje popularnonaukowe oraz komiksy mówiące o minionych wiekach. Powieści historyczne mają swoich wielbicieli zarówno wśród młodych i starszych miłośników książek.

W niemniejszej prezentacji zostały przedstawione współczesne książki dotyczące historii Polski kierowane do młodszych i nastoletnich czytelników. Historia w szacie powieści przygodowej, detektywistycznej czy romansu, to arsenał atrakcji z porcją edukacji. Niektóre z nich są obdarzone dużą dawką humoru, pełne ciekawostek
i nieoczekiwanych zwrotów akcji, których w historii Polski nie brakuje. Inne poruszają serca odbiorców i zapadają głęboko w ich pamięć. Wszystkie natomiast rozbudzają poczucie dumy narodowej.

Książki historyczne opowiadają o zamierzchłych wiekach, o dawnych obrzędach zwyczajach, modach. Dostarczają wiedzy, ale także rozrywki. Najlepsze książki historyczne to te, które wciągają od pierwszego zdania. Chcecie przeżyć przygodę w wehikule czasu
i odbyć podróż w przeszłość? To koniecznie obejrzyjcie nasze propozycje porywających książek historycznych.

Dział Dziecięcy