12 sposobów na święta.
Boże Narodzenie w literaturze dla dzieci i młodzieży.

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, przepełniony radością, miłością i życzliwością. Wtedy nikt nie powinien być sam, tylko w rodzinnej atmosferze zjeść wigilijną kolację, podzielić się opłatkiem, a potem (w cieniu świerkowych gałązek) czekać na Świętego Mikołaja… Gwiazdka to także czas przemyśleń, refleksji i naprawiania błędów. Przede wszystkim jednak to czas cudów.

Warto się do niego dobrze przygotować i sprawdzić, jak zrobili to bohaterowie literaccy znani z książek dla dzieci
i młodzieży. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, by wspólnie z Gabi, Basią, Kubusiem i Prosiaczkiem, Małgorzatą Goden, dziećmi z Bullerbyn, Muminkami oraz innymi postaciami z bajek przeżywać atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Wystawę przygotował Dział Dziecięcy.